Tu zrealizujesz Bon Turystyczny

Pierogi Kazimierz Dolny – wyśmienite pierogi w okolicach Kazimierza Dolnego

W Montis lubimy połączenia, które na pierwszą myśl mogą wydawać się niecodzienne. Krzyżowanie tradycji i nowoczesności w najlepszym wydaniu to dla nas chleb powszedni. W naszej karcie menu nie mogło więc zabraknąć dania, które w polskich sercach zajmuje szczególne miejsce. Mowa, rzecz jasna, o pierogach – tym razem jednak w naszym indywidualnym stylu. Dla wielbicieli klasycznych wersji przygotowaliśmy doskonale znane wersje pierogów. W restauracji Montis w Poniatowej znajdziecie zatem odwieczny hit polskiej kuchni, czyli smażone pierogi ruskie z nutą gęstej śmietany, smażonej cebuli i pysznych skwarek z wędzonego podgardla.

Wyjątkowe pierogi Kazimierz

Wariacją na ten temat są także pierogi ruskie skąpane w sosie parmezanowym – doskonała propozycja dla tych, którzy nie chcą dokonywać wyboru pomiędzy kuchnią polską a włoską. Wielbiciele wersji mięsnych również znajdą coś dla siebie – mamy klasyczne pierogi z kapustą wzbogacone mięsem i płuckami oraz mięsne pierogi podawane z sosem śmietanowym. Jeśli natomiast Wasza ulubiona odsłona pierogów to te na słodko, proponujemy nasze pyszne pierogi z owocami. Niebanalne pomysły są naszą specjalnością, dlatego pierogi z truskawkami zestawiliśmy z rozpływającym się w ustach sosem wanilinowym i czekoladą, podobnie jak wersję ze słodkim serem.

Gdzie zjeść pierogi w Kazimierzu Dolnym?

Pierogi z jagodami zjecie zaś z musem pomarańczowym i miętą. W karcie menu Montis znalazło się także miejsce dla zaskakujących, bardzo wyrafinowanych propozycji – przygotujemy dla Was pierogi ze szpinakiem, którym charakteru dodają prażone orzechy i oliwa czosnkowa. Nie sposób nie wspomnieć także o daniu, które nie tylko jest naszą dumą, ale zyskało także uznanie specjalistów w dziedzinie sztuki kulinarnej. Mamy tu na myśli pierogi z bobu z sosem kurkowym, które zostały nagrodzone w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo Smaki Regionu”. Wszystkie dania, a więc także i pierogi, w kuchni Montis przygotowywane są z najwyższą dbałością ze świeżych składników pozyskiwanych od zaprzyjaźnionych dostawców. Mamy głęboką nadzieję, że już niebawem odwiedzą Państwo Montis Spa&Wellness, aby skosztować tych wyjątkowych smaków.

T: 81 820 55 26

T: 697 125 012

E: recepcja@hotelmontis.pl