Tu zrealizujesz Bon Turystyczny

Hotel Spa lubelskie – gdzie się udać na weekend za miasto?

Zastanawiasz się, gdzie tym razem spędzić weekend z bliskimi? Życie w dużej aglomeracji miejskiej i nieustającym biegu bywa bardzo uciążliwe i męczące, dlatego też wiele z nas postanawia zregenerować siły poza miastem, w cichej i spokojnej okolicy. Poszukujesz idealnego miejsca na wypoczynek wraz z rodziną? Zaufaj niepowtarzalnemu klimatowi województwa lubelskiego i odwiedź miasto położone nieopodal Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Lublina. Poniatowa to świetna opcja na spędzenie weekendu poza miastem!

Poniatowa - lokalizacja, historia, atrakcje turystyczne

Zanim przejdziemy do omówienia poszczególnych atrakcji, jakie do zaoferowania przyjezdnym ma Poniatowa, to na wstępie skupimy się na samej lokalizacji i historii tego wyjątkowego miejsca.

Poniatowa to niewielkie, malownicze miasteczko położone w południowo-wschodniej Polsce, a dokładniej w zachodniej części województwa lubelskiego. Miasto otoczone jest lasami oraz stawami różnej wielkości. Dodatkowo niezwykłego uroku i charakteru temu miejscu dodają piaszczyste wydmy porośnięte sosnami.

Początki historii Poniatowej sięgają już 1383 roku. Miasto może pochwalić się bardzo inspirującą i bogatą historią. Warto tutaj również wspomnieć o tym, że Poniatowa w czasach Królestwa Polskiego przynależała do rodu Poniatowskich. W 1941 roku na terenie miasta znajdował się niemiecki obóz dla internowanych jeńców sowieckich, który rok później przekształcono w obóz pracy dla Żydów. Wiosną 1943 roku do obozu przybyły pierwsze transporty z likwidowanego getta warszawskiego. Dzisiaj w tym miejscu, na skrzyżowaniu ulic Nałęczowskiej, 11 Listopada, Fabrycznej i Modrzewiowej, znajduje się pomnik 14 000 Żydów – obywateli Polski, Niemiec, Austrii oraz dawnej Czechosłowacji. Takich miejsc pamięci jak to, w Poniatowej jest mnóstwo, każde z nich ma swoją ciekawą i niestety tragiczną historię, którą warto poznać.

W 1962 roku na mocy rozporządzenia rady ministrów Poniatowa otrzymała prawa miejskie. Obecnie miasteczko ze względu na swoje atrakcyjne położenie cieszy się dużą sympatią wśród turystów zarówno z Polski, jak i zagranicy. Oprócz wspomnianych wcześniej pomników pamięci, w Poniatowej znajduje się wiele innych atrakcji zarówno dla miłośników błogiego leniuchowania w bliskim otoczeniu natury, jak i wielbicieli aktywnych form spędzania wolnego czasu. Do tych najpopularniejszych zaliczyć możemy między innymi kąpieliska, czarny szlak rowerowy, wąwozy spacerowe lub przejażdżkę Nadwiślańską Kolejką Wązkotorową.

MONTIS Hotel & Spa zaprasza!

Hotel MOINTIS to nowoczesny obiekt zlokalizowany w samym sercu Poniatowej, w parku modrzewiowym, położony 20 km od Nałęczowa, 25 km od Kazimierza Dolnego, 40 km od Lublina oraz 50 km od Bałtowa. Hotel dysponuje aż 20 przestrzennymi pokojami, otoczony jest lasami i przepięknymi krajobrazami, co sprzyja długim rodzinnym spacerom na świeżym powietrzu. To idealne miejsce, w którym można się zatrzymać na komfortowy wypoczynek wraz z bliskimi. Goście przybyli do hotelu mogą skorzystać również z atrakcyjnej oferty zabiegów SPA oraz restauracji.

Dogodna lokalizacja Hotelu MONTIS umożliwia turystom bezproblemowe dotarcie do najciekawszych zabytków znajdujących się w Poniatowej oraz sąsiadujących miastach.

Odpoczynek i relaks w Hotelu MONTIS

Stresująca praca, życie w ciągłym biegu oraz problemy rodzinne negatywnie odbijają się zarówno na naszej kondycji fizycznej, jak i psychicznej. Weekend to świetny czas na zadbanie o relaks ciała i umysłu. Jedną z głównych atrakcji Hotelu MONTIS jest fantastyczne SPA, które rewelacyjnie wpisuje się w dziewiczy krajobraz otaczający to miejsce.

Jeżeli chodzi o ofertę Spa & Wellness Montis, to goście skorzystać tutaj mogą między innymi z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych na twarz i ciało oraz relaksacyjnych masaży. Oprócz tego Panie, po odbyciu długiej i wyczerpującej wycieczki po okolicy będą mogły zadbać także o swoje paznokcie i brwi. W hotelu znajduje się również Strefa Fitness, która stworzona została z myślą o wszystkich miłośnikach zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej.

Wszystkie zabiegi wykonywane są w niezwykle klimatycznej atmosferze i intymnych warunkach. W hotelu znajdują się cztery magiczne gabinety – waniliowy, czekoladowy, orientalny, a także specjalistyczny gabinet do manicure & pedicure.

Restauracja MONTIS – zasmakuj w regionalnych potrawach!

W Hotelu MONTIS oprócz strefy Spa & Wellness znajduje się także restauracja, będąca laureatem wielu ważnych, prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym nagrody XV Ogólnopolskiego Konkursu przyznana w kategorii “Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Poznając historię nowego regionu, warto także zasmakować w kulinarnych specjałach, z których słynie. Hotelowa restauracja dysponuje bogatym i różnorodnym menu obfitującym w dania kuchni polskiej i regionalnej oraz potrawy kuchni fusion. Goście spróbować mogą tutaj między innymi tradycyjnej zupy rybnej, wykwintnego rosołu z kaczki lub pieczonego miętusa otulonego w delikatnym sosem kurkowym.

Wyjazd na weekend do Hotelu Montis, w Poniatowej to doskonałe rozwiązanie w przypadku osób, które chcą odpocząć od zgiełku dużego miasta, w ciekawym i dziewiczym regionie województwa lubuskiego.

T: 81 820 55 26

T: 697 125 012

E: recepcja@hotelmontis.pl