Tu zrealizujesz Bon Turystyczny

Idealne miejsce na organizację wesela – Hotel Poniatowa

Jednym z najtrudniejszych wyzwań, przed jakim stoi każda Para Młoda, jest znalezienie odpowiedniego miejsca na zorganizowanie przyjęcia weselnego dla gości. Etap poszukiwania idealnej lokalizacji bywa niekiedy bardzo czasochłonny, co więcej w przypadku wynajęcia sali weselnej należy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji wybranego miejsca, zwłaszcza jeżeli cieszy się ono dużym zainteresowaniem wśród przyszłych małżonków.

Atrakcyjna lokalizacja

Wbrew ogólnie panującym przekonaniom, znalezienie właściwego miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie weselne, nie jest tak prostym zadaniem jakby mogło nam się wydawać. Dlatego też należy pamiętać o tym, by zająć się tą kwestią z odpowiednim wyprzedzeniem. Zgodnie z opinią ekspertów, proces poszukiwania sali weselnej należy rozpocząć zaraz po wyznaczeniu dokładnej daty ślubu.

Zdecydowana większość Par Młodych poszukuje lokalu znajdującego się w pięknym i malowniczym otoczeniu, który dodatkowo podkreśli wyjątkowość tego wielkiego dnia. Jedne pary decydują się na miejsce położone w centrum miasta, inne zaś z kolei wybierają obiekty położone w bliskim otoczeniu natury, z dala od zgiełku dużych aglomeracji. Jednym z takich miejsc jest Poniatowa. To niewielkie i niezwykle klimatyczne miasteczko zlokalizowane w południowo-wschodniej części Polski, a dokładniej w zachodniej części województwa lubelskiego. Poniatowa otoczona jest lasami sosnowymi, stawami oraz piaszczystymi wydmami, co doskonale wpisuje się w ślub i wesela w klimacie boho.

Hotel MONTIS znajduje się w samym centrum Poniatowej. Ten nowoczesny obiekt położony jest w sercu parku modrzewiowego – 20 km od Nałęczowa, 25 km od Kazimierza Dolnego, 40 km od Lublina oraz 50 km od Bałtowa. Malownicze krajobrazy oraz panująca wokół cicha i spokojna atmosfera nadają temu miejscu wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru.

Menu weselne

Jak zwykło się mówić, ilu ludzi, tyle opinii na temat menu weselnego. Oczywiście to jakie dania zostaną podane przybyłym gościom, w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji Pary Młodej. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że odpowiednio skomponowane menu bogate w wykwintne i przede wszystkim smaczne potrawy, przekłada się na zadowolenie gości. Według opinii ekspertów zajmujących się organizacją ślubów i wesel, w menu obowiązkowo znaleźć powinny się 3-4 ciepłe dania, a także kilka rodzajów przystawek i deserów do wyboru. Ważne, aby dania były świeże – najlepiej, kiedy zostaną one przygotowane w dniu wesela. W sytuacji, kiedy wiemy, że wśród zaproszonych gości znajdują się osoby będące na specjalnej diecie, która wyklucza spożywanie mięsa bądź innych składników, warto, abyśmy w weselnym menu uwzględnili np.dania dla wegetarian lub wegan.

Jakie potrawy są obecnie na topie, jeżeli chodzi o menu weselne? Z pewnością nikogo nie zdziwi fakt, iż w dalszym ciągu królują tutaj dania regionalne. Nowością, która aktualnie cieszy się coraz większą sympatią wśród przyszłych małżonków, są lekkie dania kuchni fusion. Wracając jednak do kuchni regionalnej, to osoby, które zdecydują się na zorganizowanie przyjęcia weselnego w Poniatowej oraz Hotelu MONTIS będą mieli okazję zasmakować w najsmaczniejszych potrawach tradycyjnej kuchni lubelskiej takich jak np. wykwintny rosół z kaczki i wołowiny podawany z domowym makaronem, schab z kością z duszonymi borowikami i ziemniakami w mundurkach lub pieczony miętus podawany z sosem kurkowym i ziemniaczkami.

Nie wiecie, na co się zdecydować? Świetnym i praktycznym rozwiązaniem w tym przypadku, jest wybranie się na obiad do restauracji celem posmakowania wybranych przez nas potraw znajdujących się w menu Hotelu MONTIS.

Wielkość i rozłożenie sal

Jeżeli chodzi o wielkość sali, w której odbędzie się przyjęcie weselne, to oczywistym jest, że powinna ona zostać dopasowana pod kątem liczby planowanej ilości zaproszonych gości. Zarezerwowanie zbyt dużej sali wiąże się ze znacznie większym wydatkiem. Co więcej, jest to także bardzo niekomfortowe z punktu widzenia zebranych gości, którzy zajmą zbyt odległe miejsca od pozostałych. Hotel MONTIS oferuje Parom Młodym kilka, różnej wielkości sal, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. W momencie, kiedy już wybierzemy odpowiednią salę, należy zadbać o właściwe rozsadzenie gości. Tutaj zasada jest prosta, obok siebie powinny znaleźć się osoby z bliskiego sobie otoczenia, które dobrze się ze sobą dogadują

Aranżacja wnętrza

W dzisiejszych czasach Pary Młode szczególną uwagę zwracają na wystrój i ogólną prezencję sal weselnych. Obecnie największą sympatią cieszą się wnętrza nowoczesne, które emanują prostotą i minimalizmem. Dlaczego? Po pierwsze tego typu uniwersalne i zarazem eleganckie aranżacje doskonale wpisują się w klimat kameralnych przyjęć weselnych. To jednak nie wszystko. Takie miejsca w bardzo prosty i gustowny sposób można przyozdobić weselnymi dekoracjami, które dodatkowo podkreślą wyszukany charakter sali.

Nocleg dla gości

W przypadku Par Młodych, które podjęły decyzję o zorganizowaniu wesela wyjazdowego, to w tej sytuacji należy obowiązkowo zadbać o komfortowy nocleg dla gości. Po długiej nocy spędzonej na wspólnym biesiadowaniu z pewnością żadnemu z uczestników imprezy nie będzie się chciało wracać do domu. Dlatego też przed ostatecznym zatwierdzeniem rezerwacji należy upewnić się, że w hotelu znajduje się odpowiednia liczba wolnych pokoi. MONTIS Hotel&Spa posiada aż 40 miejsc noclegowych w 20 pokojach i luksusowych apartamentach, co z pewnością sprosta oczekiwaniom parom marzącym o kameralnym weselu poza miastem.

T: 81 820 55 26

T: 697 125 012

E: recepcja@hotelmontis.pl